"Adventure Time: Islands"Serwis comiXology, który zajmuje się cyfrową dystrybucją komiksów, opublikował w swojej bazie informacje o nowej powieści graficznej Adventure Time, która zadebiutuje 30 listopada. Jej opis nie tylko krótko informuje nas o fabule komiksu, ale również… zdradza spoilery odnośnie 8 sezonu! W rozwinięciu newsa znajdziecie szczegóły.

Tak jak wcześniej wspominano w oficjalnym ogłoszeniu, Adventure Time: Islands ma mieć bezpośrednie połączenie fabularne z serialem i 8 sezonem. Opis albumu zdradza, w jaki dokładnie sposób – włącznie z potwierdzeniem, że kolejna miniseria w kreskówce również będzie nazywać się Islands.

Tytuł wiąże się bezpośrednio z ogromnym wydarzeniem telewizyjnym Adventure Time: Islands, miniserią emitowaną na Cartoon Network zimą, w której Finn poznaje innych ludzi oraz ważną osobę z jego rodziny po raz pierwszy. Komiks napisany przez scenarzystkę serialu Ashly Burch opowiada wydarzenia poprzedzające tę opowieść. Po wybuchu Wielkiej Wojny Grzybów oraz inwazji wampirów, ostatni żyjący ludzie Ooo udali się w podróż na spokojniejsze lądy. Bunny Girl (znana również jako Jo), przyjaciółka Marceliny z miniserii “Stakes” (“Marcelina: Prawdziwa historia”) obawia się niebezpieczeństw, które na nich czekają. Jej opiekun zastępczy Tom próbuje ją zapewnić, że wszystko będzie w porządku. Po ataku morskich potworów, które prawie zatapiają statek, Jo i reszta ludzkości tracą nadzieję na odnalezienie bezpiecznego miejsca. Całe szczęście, niedługo potem trafiają na wyspę z innymi ludźmi, gdzie podejmują próbę zbudowania nowej kolonii. Ludzkość Ooo nareszcie pozwala sobie na relaks – za wyjątkiem Jo, której paranoja osiąga zenit. Jej obawy się sprawdzają, kiedy zostaje porwana przez sokoły chcące ją pożreć. Oddalona od swojej grupy, musi stawić czoła niebezpieczeństwu i powrócić do Toma oraz reszty ludzi, ucząc się tym samym samodzielności.

Źródło: comiXology

Share on FacebookShare on TumblrShare on RedditTweet about this on TwitterEmail this to someonePodziel się!

Zostaw swój komentarz: